Bir Sayfa Seçin

Uçak Gövde-Motor Bölümü

Genel Bilgiler

Son on yılda ülkemizde ve dünyada uçak sanayisinde yapılan atılımlar ve gelişen havacılık sektörü, uçak gövdelerinin ve sistemlerinin bakımı, onarımı ve üretimi konusunda teorik ve pratik eğitime sahip, uluslararası standartlarda, nitelikli bakım ve onarım personeli ihtiyacını artırmıştır.

Uçak Gövde-Motor Bölümü, uçak motorlarının yapımı, onarımı ve bakımı alanlarında; teorik ve uygulamalı eğitim vererek bu alanda oluşan kalifiye personel ihtiyacını karşılamayı hedeflemektedir. Ayrıca, Avrupa Birliği standartları SHY/JAR-66 Hava Aracı Bakım Personeli Yönetmeliği ve SHY/JAR-147 Hava Aracı Bakım Eğitim Kuruluşları Yönetmeliği gerekliliklerine uygun eğitim verilmesi, böylelikle, öğrencilerin meslek hayatlarında daha hızlı yükselmeleri ve kariyer sahibi olmaları planlanmaktadır.

Bu bölümden mezun olacak öğrenciler; THY Teknik A.Ş. (Turkish Technic) ve diğer özel havayolu bakım işletmeleri, Hava Kuvvetleri Hava İkmal Bakım Merkez Komutanlıkları ve uçak sanayi sektörü (TAI, TEI, Aselsan vb.) gibi birçok alanda istihdam edilmektedir.

Şu an bölümümüzde 2 Dr. Öğretim Üyesi ve 2 Araştırma Görevlisi görev yapmaktadır.

Akademik Personel

Ünvanı/Ad SoyadDr. Öğr. Üyesi Harun YILMAZ (Bölüm Başkan V.)
Anabilim DalıUçak Gövde-Motor
Telefon0446 224 04 26 – 41061
E Postahyilmaz@erzincan.edu.tr
Özgeçmiş
 Ünvanı/Ad SoyadDr. Öğr. Üyesi Ömer ÇAM
Anabilim DalıUçak Gövde-Motor
Telefon0446 224 04 26 – 41060
E Postaocam@erzincan.edu.tr
Özgeçmiş
Ünvanı/Ad SoyadArş. Gör. ilker SİVRİ
Anabilim DalıUçak Gövde-Motor
Telefon0446 224 04 26 – 41058
E Postailker.sivri@erzincan.edu.tr
Özgeçmiş